Історія Першотравневого

До 1917 р. землі, на яких розташовані села Першотравенської сільської ради належали поміщику Синельникову (ім’я не відомо).
Перед війною землі сільської ради знаходились у власності Дніпровського електросількомбінату (ДЕСК – 1931 рік заснування – ?). Пізніше господарство отримало назву „Скотовод”, потім – Нікопольський молочно-м’ясний радгосп. В 1934 (1935 ) році радгоспу було присвоєно ім’я В.В.Куйбишева.

З перших днів організації радгоспу почалася комплектація кадрів, придбання високопродуктивних тварин, сільськогосподарського реманенту. Будували житло, виробничі і господарські приміщення, найчастіше тимчасового типу.
Уже восени 1929 р. посіяли озимі зернові на великій площі (12 тис. га). Перші врожаї збирали в 1930 році. Всі польові роботи виконувались з використанням живої тяглової сили: коні, воли, двогорбі верблюди. Був один трактор „Путиловець”, який залишився в подарунок від комуни.
З початком колективізації в далекому 1929 році почали утворюватись великі тваринницькі господарства.
В 1941 році в радгоспі було відкрито школу в одному з будинків, (колишній панський будинок) . Але ненадовго, під час окупації, коли почали надходити поранені з фронту, в школі було відкрито госпіталь для німецьких солдат, потім в цьому приміщенні зробили конюшню. Школу закрили, а дітей навчали в іншому приміщенні (тепер вул.К.Маркса, буд.4), в цю школу німці привозили дітей з сел.Блюменфельд (за свідченнями очевидців), за спогадами старожилів ця німецька колонія знаходилась на території с.Західне.
До 1984 року села Першотравневе, Східне, Західне були частиною Новоіванівської сільської ради, в 1984 році рішенням Дніпропетровської обласної ради було утворено Першотравневську сільську раду з центром в с.Першотравневе. Першим головою сільської ради був Овсієнко Іван Олександрович, першим секретарем Карпенко Галина Аполлонівна.
У жовтні 1998 року в с.Першотравневе була відкрита церква – Українська православна церква Московського патріархату Ікони Божої Матері Споручниці Грішних, також на території села існують ще три общини : П’ятидесятники, Свідки Ієгови та Баптисти Євангелісти.

інші Заклади категорії “Історія Першотравневого”

Цифровий паспорт